Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Zayıflama çayları gerçekten zayıflatır mı?

Sağlıklı Zayıflama 4 Mart, 22:36'de eklendi

Gün geçmiyor ki yeni bir zayıflama çayı piyasaya çıkmasın. Tam olarak kaç yıl oldu emin değilim ama zannedersem 12 yıldan bu yana her yıl en az 10 tane zayıflattığı iddia edilen kapsül, çay, krem yada değişik ürün piyasaya çıkıyor. Sadece 2017’de çıkan ürünlere baktığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınızdır. Bu kadar reklam yapılarak satışı yapılan ürünler gerçekten işe yarıyor mu? Yani zayıflama çayları insanı gerçekten zayıflatır mı? Bu yazımızda bu konuya bir açıklık getirmeye çalışacağız.

Zayıflama çayları ne işe yarıyor?

Öncelikle bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek yada bir açıklık getirmek istiyorum. Ülkemizde genel olarak zayıflama ürünleri insanı direkt olarak zayıflatan, kilo verdiren ürünler olarak algılanıyor. Oysa ki bu yanlış bir düşüncedir. Zaten istediğiniz kadar zayıflama ürünleri kullanarak zayıflamayı bekleyiniz, eğer iyi bir diyet programı uygulamıyorsanız, spor yapmıyor yada dengesiz beslenmeye devam ediyorsanız hiç bir faydası olmayacaktır.

Öncelikle dilerseniz insan neden kilo alır sorusunun yanıtını arayalım. Bir insan bir kereden kilo almaya başlıyorsa yanlış giden bir şeyler vardır. Mesela yeme alışkanlığında bir değişiklik olmuştur, stres artmış veya metabolizmada bir problem baş göstermiştir. Genelde insanlar beslenme alışkanlıklarını değiştirdikleri için kilo almaya başlarlar. Mesela öğünlerde porsiyonları arttırmış yada fast-food diye tabir edilen halk deyimiyle abur cubur tüketimi fazlalaşmışsa da kilo alımı hızlanmıştır. Eğer hatayı bulabilirseniz problemi de çözebilirsiniz.

Zayıflama çayları ile kilo verilir mi?

Bu sorunun cevabı direkt olarak evet olmasa da dolaylı olarak evet denilebilir. Burada ne yapacağınız önemlidir. Eğer zayıflama çayları yada diğer ürünleri kullanıyorsanız mutlaka bir diyet programı uygulamanızı ve yarım saat bile olsa spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer spor yapmazsanız, kalori yakmakz ve üstüne düzenli bir yeme alışkanlığına sahip olmazsanız istediğiniz kadar zayıflama çayları kullanın, hiç bir işe yaramayacaktır.

Zaten genelde bu tarz ürünleri satan kişiler kullanımı ile birlikte hareket edilmesini, yemek porsiyonlarının da kısıtlanmasını tavsiye ediyorlar. Bu tarz ürünler size direkt olarak kilo verdirmez. Hepsi işe yaramıyor demek doğru değildir fakat genel itibariyle piyasada bulunan zayıflama çayları hiç bir işe yaramamaktadır. İşe yarayanlar da oturduğunuz yerden size kilo verdirmez. Toksinlerin atılmasını kolaylaştıran bu tarz ürünler spor ile desteklendiğinde vücudun hızlı bir şekilde temizlenip toksinlerden arınmasına yardımcı olmaktadır.

Sözün özü;

Eğer bir zayıflama ilacı kullanacaksanız doktorunuza danışmadan almamanızı tavsiye ediyoruz. İçerisinde bulunan maddeler size zarar verebilir. Bu herkeste aynı etkiyi göstereceği anlamına gelmiyor olsa da bir kişi için bile olsa bu uyarıyı yazmamız gerekiyor. Bu arada eğer zayıflama ilaçları, kilo verdiren yiyecekler yüzde 100 etkili olmuş olsaydı dünyada obezite ile mücade eden bir kişinin bile kalmayacak olacağını hatırlatmak isteriz. Sağlıklı kilo vereceğiniz günleri görmeniz dileğimizle, hoşçakalınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Maden Suyu Zayıflatır mı?

Maden Suyu Zayıflatır mı?

0
0
31 Ocak, 04:17