Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Kullanıcı Yorumları 1 Nisan, 20:22'de eklendi

Ben de bir zamanlar kilolarıyla sorun yaşayan, elbiseleri kaldırıp valizlere koyan insanlar arasındayım. Fazla kilolarım başımı öyle ağrıtıyordu ki ne zaman bir elbise denesem bana daraldığını görüp çıkartırdım. Bir zaman sonra elbiselerimin hiç biri olmayınca bedenime durdum ve düşündüm. Ulan dedim, ne oluyoruz lan böyle. Bu kilolar nereye doğru gidiyor diye birkaç saat bunalıma girdim.

Fakat çözümün yine bende olduğunu biliyordum. Hiç bir zaman komşunun kızı hatice gelip benim kilolarımı eritmeyecekti. Bir şeyler yapmalı, harekete geçmeliydim. Hep zayıflama ilaçlarının işe yaramadığını, insanların dolandırıldığını ve hatta kimisinin de öldüğü haberlerini okurdum, duyardım. O nedenle zayıflama ürünlerine oldum olası irriteyimdir.

Sonra araştırdım, okudum, çalıştım, spor yaptım, diyet programları uyguladım ve 6 ay sonunda istediğim forma sağlıklı bir şekilde kavuştum. Azar azar gitti ama sonunda hepsi gitti. Şimdi Allah’a şükür iyi bir vücudum var ve elbiselerimi rahat bir şekilde giyebiliyorum. Bir pantolon giyerken onunla savaşmak zorunda kalmıyorum. İyi de kardeşim ne alakası var şimdi söylediklerinin konumuzla dediğiniz iduyar gibiyim. Acele etmeyin, konumuza da gireceğim. Bu kısım sadece insanları motive edebilmek adına yazılmıştır.

Ayşe tolga kimdir? Zayıflama konularında sitesini takip edebilirsiniz.

Ayşe tolga kimdir? Zayıflama konularında sitesini takip edebilirsiniz.

Zayıfladığımı nasıl anlarım?

Kilo verme işlemi kolay bir süreç değildir. Çoğu zaman o kadar çalışmanın ardından hiç bir sonunç alamadığınızı gördüğünüzde pes edip yemeye devam edecek ve daha çok kilo alacaksınızdır. O nedenle öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor. Zayıfladığınızı anlamanın en iyi yolu çetele tutmaktır.İsterseniz her gün isterseniz de haftada bir fakat mutlaka çetele tutmanız gerekiyor. Spor yaptığıızı, yediklerinize dikkat ettiğinizi varsayarak her gün tartıya çıkarak gramına kadar not almanızı isteyeceğim. Tartınız mümkünse hep aynı noktada olsun ve tartıldığınızda mümkün mertebe aynı elbiselerinizi giyiniz.

Tuttuğunuz bu notlar size gün be gün kaybettiğiniz gramları gösterecek ve motive olmanızı sağlayacaktır. Bir de bakacaksınız ki 1 ayın sonunda 10 gram, 50 gram azalmaların yerini 2 kilo, 3 kilo almıştır. Bu şekilde sabırla devam edin ve sakın pes etmeyin.

Bu arada Ayşe Tolga‘nın internet sitesini takip etmenizi tavsiye ederim. Güzel bilgiler paylaşıyor kendisi…

İdrar rengi oldukça önemlidir

Bir başka yol ise idrar ile kontrol etmektir. Dikkat ediniz! Hareket ettiğiniz zamanlarda lavaboya gittiğinizde idrar renginizin koyu sarı olduğunu göreceksinizdir. Bunun iki nedeni vardır:

  1. Az su içiyorsunuzdur
  2. Çok hareket yapıyorsunuzdur

Az su içiyorsanız bu zaten iyi bir şey değildir. Günlük en az 3 litre su tüketmeye gayret gösteriniz. Eğer spor yapıyorsanız ve bol su içtiğiniz halde idrarınızın rengi halen koyuysa o zaman vücudunuzdaki toksinler terlemenin yanında idrar yoluyla da vücudunuzdan atılıyor demektir. Bu da iyi bir şeydir.

Daha önce paylaştığımız zayıflama çayları işe yarıyor mu başlıklı konumuzu okumak için buraya tıklayınız.

Yorumları paylaşmayı unutmayınız

Sevgili hanımlar ve beyler! Bu tavsiyelerime kulak verip harekete geçerseniz lütfen sonuçları bizimle yorum alanından paylaşınız. Yapacağınız yorumlar, başka insanlara moral verebilir. Bol yağ eritmeli günler dilerim…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir