Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Bitkisel Ürünler, Zayıflama Ürünleri 7 Ekim, 04:13'de eklendi

Moringa çayı ile moringa bitkisi tozu arasında ne gibi bir fark vardır? Bu yazımızda moringa tozu ile alakalı detayları sizler için paylaşacağız. Geçtiğimiz gün moringa çayı nedir başlıklı konuyu yayınlayarak ürün hakkında -varsa- şikayetleri, kullanıcı yorumları, yan etkileri gibi başlıkları paylaşmıştık. Burada ise birçok kişinin merak ettiği moringa bitkisi tozu hakkında detayları paylaşacağız.

Moringa tozu nedir?

Moringa tozu, anavatanı Hindistan olan moringa bitkisinin öğütülmesi ile elde edilen, yüksek besin değeri sayesinde bazı ülkelerde olmazsa olmaz olarak görülen bir bitkisel gıdadır. Moringa bitkisinin faydaları çok fazladır. Elbette bu tarz bitkilere mucize bitki gözüyle bakmak, sadece moringa yaprağı tozu ya da başka ürünlerle beslenmek doğru değildir. Bu tarz gıdalar yemeklere katılıp tüketilmesi gereken ya da çay haline dönüştürülüp içilmesi gereken destekleyici gıdalardır.

Moringa yaprağı kozmetik sektöründe çok kullanılan bir bitkidir. Moringa yaprağının içinde A vitamin, C vitamini, Potasyum, Protein bol miktarda bulunur. Öyle ki içinde bulunan c vitamininin normal bir portakaldan 6 kat daha fazla olduğu söylenmektedir. Moringa bitkisinin köklerinin aksine yapraklarında az miktarda yağ içermesi de kolesterol açısından oldukça iyi bir haberdir.

Moringa yaprağının faydaları arasında kemikleri güçlendirici, kanseri engelleyici, göz rahatsızlıklarını önleyici gibi önemli faydaları olsa da zannedersem Türkiye’de moringa çayı ya da moringa yaprağı tozu araştırılmsaının nedeni daha çok kilo kaybetme, fazla yağlardan kurtulmadır. O nedenle moringa yaprağı zengin lif kaynağı olması nedeniyle kilo kontrolünde de kullanılabilecek bir besin kaynağıdır. [1]

Moringa çayının faydaları nelerdir?

Beğeni ile takip ettiğim Ayşe Tolga’nın internet sitesini sizlere tavsiye etmekteyim. Oldukça faydalı ve güzel bilgilerin paylaşıldığı bu sitede moringa çayının faydaları başlığıyla da bir içerik yayınlanmıştır. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Orada maddeler halinde hangi hastalığa, hangi rahatsızlığa iyi geleceği detaylıca anlatılmıştır. [2]

  1. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur.
  2. Beyin sağlığını olumlu yönde etkiler.
  3. Kardiyovasküler sistemin güçlenmesine yardımcı olur.
  4. Karaciğeri tehditlere karşı korur.
  5.  Antibakteriyel özelliği vardır.

Elbette bütün bu etkileri bir tane moringa çayı içmekle göremezsiniz. Bunu düzenli hale dönüştürmeniz gerekiyor. Mezela moringa yaprağı tozu alarak yemeklere katabilir ya da evde kendinize çay yaparak günde 1 defa ya da 2 günde 1 defa moringa çayı tüketebilirsiniz. Nasıl tüketeceğiniz size kalmıştır. Mümkünse moringa bitkisinin köklerini alıp tüketebilirsiniz. Değilse aktarlarda moring bitkisinin kurusunu alıp, evde kendinize çay hazırlayabilirsiniz.

Moringa çayı kullananlar

Daha önce sizler için moringa çayı nedir başlığıyla bir yazı yayınlamış ve birçok soruya cevap vermiştik. Eğer siz de internette satılan moringa çayı kullananlardan biriyseniz ürün ile alakalı tecrübelerinizi başka kullanmak isteyen kimseler varsa yorum alanından paylaşabilirsiniz.


Kaynaklar:

  1. https://www.1organik.com/moringa-ve-moringa-yapragi-tozu.html
  2. aysetolga.com/her-sabah-moringa-icerek-gune-baslamanin-10-ciddi-faydasi
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Moringa Çayı Nedir?

Moringa Çayı Nedir?

0
0
30 Ocak, 06:18