Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Moringa Çayı Nedir?

Bitkisel Ürünler 30 Ocak, 06:18'de eklendi

Herkesin dilinde son günlerde bir moringa çayı mucizesidir almış başını gidiyor. Orjinal adı moringa oliefera bitkisi olan bu ürünü biz de merak ettik ve moringa çayı nedir sorusunu sizler için araştırdık. Yazımızın detaylarında moringa tea faydaları, yan etkileri, zararları, kimlerin kullanabileceği, kimlerin kullanamayacağı gibi detayları paylaşacağız. Sizler de sayfanın altında bulunan kullanıcı yorumları alanından ürün ile alakalı olumlu yahut olumsuz görüşlerinizi paylaşabilir, paylaşılmış olan şikayetleri de okuyarak ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  1. Moringa çayı nedir?
  2. Moringa çayının faydaları nelerdir?
  3. Moringa çayı aktarlarda bulunur mu?
  4. Moringa çayının satış fiyatı
  5. Moringa çayı kullanıcı yorumları
  6. Moringa çayı şikayetleri

Moringa çayı nedir?

Güçlü bir antioksidan olan moringa tea, vücudunuz temizlenirken ayrıca enerji ihtiyacınız da karşılanacaktır. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral olan bu zayıflamaya yardımcı bitkisel ürün metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur. Öyle mucizevi birşey beklemek doğru değildir. Yani oturduğunuz yerden size kilo verdirecek bir ürün değildir. Zaten dünyada öyle bir şey henüz icad edilmedi. Moringa çayı, birçok ülkede yetişebilen moringa oleifera bitkisinin yapraklarının kurutulmasıyla elde edilen bir üründür.

Tamamen doğal içerikli olduğu söylenen bu bitki çayı çok güçlü antioksidan barındırıyor. Zaten kilo vermenize neden olan şeyde budur. İçerisindeki antioksidan nedeniyle vücudunuzu arındırarak, kilo kaybetmenizi sağlıyor. Yine uzun saatler boyunca size tokluk hissi vereceğinden mütevellit yemek yeme isteğiniz ortadan kalkacak, yakılan yağların yerine yenileri depo edilmeyerek mevcut kilolarınız zaman içerisinde kaybolacaktır.

Moringa oleifera bitkisi, gerçekten faydaları saymakla bitiremeyeceğimiz, sağlık açısından da oldukça iyi bir bitkidir. Ülkemizde maalesef yetişmiyor. Bağışıklık sistemini düzenleyen, zayıf bünyeleri güçlendiren, besleyici özelliği sayesinde çok fazla yemek yemenizi engelleyen bu bitkinin yapraklarının kurutulmasıyla birlikte moringa çayı denilen bitkisel zayıflama ürünü elde ediliyor. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğunu zaten söylemiştik ancak ayrıca potasyum, vitamin A, demir, kalsiyum ve vitamin C’de bulunuyor.

Moringa çayının faydaları nelerdir?

Yukarıda aslında kısa bir şekilde moringa oleifera bitkisinin etkileri üzerinde durduk. Aslında Türkiye’de Wikipedia aktif olarak kullanılabiliyor olsaydı daha detaylı bilgilere oradan da ulaşabilirdik fakat maalesef ülkemizde Wikipedia’a erişim engeli bulunuyor. Her şeye rağmen yine de dileyenler olursa buraya tıklayarak moringa çayı bitkisi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Moringa çayının faydaları arasında ilk etapta gözümüze çarpan besleyici, doyurucu, tok tutucu özelliğinin olmasıdır. Ayrıca bağırsakları bir detoks yapıyormuşçasına temizleyerek temizlenmesini ve zararlı bağırsak parazitlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Sabah kahvaltısını yaparken içeceğiniz 1 fincan moringa tea size yaklaşık olarak 10 saat kadar tokluk hissi verecektir. Elbette bu süre metabolizmanızın hızına, kilonuza, boyunuza, enerji harcamanıza bağlı olarak değişecektir.

Yine antioksidan bakımından çok zengin olan moringa oleifera bitkisi sayesinde karaciğerinizi zararlı maddelere karşı korur, cildi yeniler, diyabet riski varsa ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cildi ve hücreleri yenilemeye yardımcı olan moringa bitkisi sayesinde yaralar daha hızlı iyileşir ve saç derisini derinlemesine bakım sağlayarak güçlü saçların çıkmasını sağlar.

Yine bağırsaklardaki parazitlerden kaynaklanan hazımsızlık, şişkinlik gibi durumların önüne geçerek fazla gazın dışarıya çıkmasını kolaylaştırır. Yani sindirim sistemini düzenleyici etkisi vardır. Tüm dünyada hayli ilgi gören moringa çayı son birkaç aydır Türkiye’de de özellikle facebook üzerinden epey satış yapmaktadır.

Moringa çayı aktarlarda bulunur mu?

Her ne kadar moringa çayı ile alakalı bu kadar olumlu şey söylenmiş olsada yoğun bir antioksidan olduğundan dolayı günde en fazla 2 defa kullanılması tavsiye ediliyor. Fazla alırsanız sağlığınıza zarar verebilir, kaş yapayım derken tabir yerindeyse göz çıkarabilirsiniz.

Moringa çayı -kimileri moringa tea olarakta biliyor- Türkiye’nin her yerinden satın alınabilir. İnternet sayesinde 2 günde ülkenin her yerine kargo ile gönderiyorlar. Fakat bazı aktarlarda da satıldığını duyduk. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir gibi büyük illerimizde bulunan bazı aktarlarda moringa tea satışı yapılmaktadır. Dilerseniz çevrenizde bulunan aktarlara sorarak -varsa- alıp, evde kaynatmanız daha iyi olacaktır.

Moringa çayının satış fiyatı

Bu kısım önemlidir! Eğer panik ataksanız, kalp-damar rahatsızlığınız varsa yada emziriyorsanız, hamileyseniz lütfen moringa çayını kullanmadan önce doktora danışınız. Hatta öyle ki birçok uzman hamilelerin zaten kullanmalarını yasaklıyor da emziren annelerin de gebelik döneminde aldıkları kilolardan kurtulmak için bile olsa zayıflama ilaçlarının hiç birinin kullanılmasını tavsiye etmiyorlar.

Moringa oleifera çayının satış fiyatı 49 türk lirasıdır. Eczanelerde maalesef satışı yapılmayan bu ürünü yukarıda da belirttiğimiz üzere sadece internetten temin edebiliyorsunuz. Çoklu sipariş verirseniz elbette daha kârlı olacaktır.

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Bu zayıflamaya yardımcı bitkisel gıda takviyesi sağlık bakanlığı tarafından onaylanan bir ürün değildir. Herkeste %100 işe yarayacaktır diye bir kaide de yoktur. Birçok insan moringa çayı kullandığı için memnun kaldığını belirtiyor. Dilerseniz Google’a moringa çayı kullanıcı yorumları diye aratarak insanların şikayetleri ve yorumlarını okuyunuz. Hatta kullanacaksanız bizce mutlaka okumalısınız.

Moringa çayı şikayetleri

Erkeklerinde kullanabildiği moringa tea kullanımı oldukça basit ve pratik bir üründür. Normal çay demlermişçesine demleyip içebileceğiniz moringa tea bitki çayı kahvaltıdan önce içerseniz iyi olacaktır. Yemeğinizi afiyetle yedikten sonra takdir edersiniz ki bir etkisi olmayacaktır. Siz de moringa çayı şikayetleri alanından ürün ile alakalı yapılmış yorumları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Meryem 1 Nisan 2018

Moringa çayını halen kullanan var mı? Memnun kaldınız mı? Bende satın almak istiyorum ama emin olamadım şimdi.

feryal 26 Haziran 2018

Black natural moringa çayı diye bir ürün buldum acaba orjinal midir? Hangisinin orjinal olduğunu nasıl anlarız?

İlginizi Çekebilir