Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Maden Suyu Zayıflatır mı?

Sağlıklı Zayıflama 31 Ocak, 04:17'de eklendi

Maden suyu ile kilo verilir mi? Kilo vermek isteyen kişilerin sürekli yapması gereken bir şey vardır. Bol bol su içmek. Evet. Su, hayattır. Zayıflamanın olmazsa olmazlarından biri de bol miktar su tüketmektir. Bu hem vücudunuzu temizleyecek hem de yağların yakılmasını hızlandırarak, oluşan atıkların dışarıya atılmasını kolaylaştıracaktır. Yani ne kadar sıvı çıkarsa vücuttan o kadar da yağ çıkacaktır. Düz mantık yani…

Maden suyu nedir?

Türkiye’de çok fazla tercih edilmeyen maden suyu birçok gelişmiş ülkede normal suyun yerine de kullanılıyor. Yemeklerden önce yada sonra maden suyu içmek hem sağlığınız açısından iyi olacaktır hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Hem de sıfır kalori ile doğal bileşikleri vücudunuza almış olacaksınız.

Maden suyu, içerisinde bol miktarda potasyum, magnezyum, sodyum gibi çok değerli mineraller bulunmaktadır. Genelde doğada doğal olarak bulunan ve işlenmeden tüketilmesi tavsiye edilen maden suyu asitli bir içecektir. Besin değeri açısından oldukça zengindir. Düşünebiliyor musunuz? Maden suyunun kalorisi bulunmuyor. Kalorisiz bir şeyle sindirim sisteminize katkı sağlayabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Maden suyu her ne kadar faydalı bir içecek olsa da gün içerisinde en fazla 1 defa tüketilmesi yeterli olacaktır. Genelde yemeklerden sonra tüketilmesi daha iyi olmaktadır.

Maden suyu, direkt olarak zayıflatmaz. Kilo verdirmez fakat sindirim sistemini rahatlattığından dolayı yediğiniz gıdaların vücudunuzda çok fazla kalmadan sindirilip, atılmasına yardımcı oluyor. Bu açıdan maden suyu zayıflatır diyebiliriz. Fakat sadece maden suyu içmekle de kilo verilmez. Bunu da hatırlatalım.

Maden suyunun faydaları nelerdir?

  1. Kemiklere faydası bilinen bir gerçektir. İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemik gelişimine olumlu yönde etki ederek, yaşlılık döneminde başlayan kemik erimesine karşıda koruma sağlayabilir.
  2. Mevcut olarak depolanmış yağların erimesine yardım eder. Halk arasında zayıflattığı da düşünülen maden suyu, sindirim sisteminizi de düzene sokabilir.
  3. İçerisinde bol miktarda kalsiyum, magnezyum bulunduğundan dolayı kan basıncınızı da dengeler. Bu arada maden suyu, kuyulardan, kaynakalrdan direkt olarak çıkmaktadır.
  4. Ciltteki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildi parlak tutan bir içecektir.

Maden suyu zayıflatır mı?

Az öncede söylediğimiz üzere birçok gelişmiş ülkede maden suyu tercih edilen bir içecektir. Hatta gazlı içeceklerin yerine tercih ediliyor. Zayıflamaya yardımcı olur. Direkt olarak zayıflatır demiyoruz. Lütfen buraya dikkat edin. Yağların yakılmasını içerisindeki magnezyum, kalsiyum sayesinde sağlar. Fakat oturduğunuz yerden size kilo verdirmeyecektir. Kilo vermek için spor yapmanız şart… Yeidklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu arada eğer ilginizi çekerse zayıflama ürünü olan moringa çayı nedir linkine tıklayarak ürün hakkıdna detaylara da ulaşabilirsiniz.

Maden suyunun zararları nelerdir?

Bu kadar faydalı olan bir maddenin vücuda zararları olur mu? Evet, olur. Bol miktarda sodyum, kalsiyum, magnezyum içerdiğinden dolayı tansiyonu olan hastaların kullanması tavsiye edilmiyor. Ayrıca böbrek rahatsızlığınız varsa da tüketmeniz tavsiye edilmiyor. Konuyla alakalı olarak doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere günde en fazla 1 defa tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yemeklerden hemen sonra maden suyu içerseniz sindirim süreci daha rahat geçecektir. Gebelik dönemlerinde de kullanılabilir. Fakat doktorunuza bebek için bir problem olup olmayacağını sorunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir