Moringa yaprağı tozu ile zayıflayanlar

Çok su içmek zayıflatır mı?

Zayıfladığımı nasıl anlarım diyenler…

Moringa çayı kullanıcı yorumları

Çok su içmek zayıflatır mı?

Sağlıklı Zayıflama 7 Ekim, 03:53'de eklendi

Çok su içmek zayıflatır mı? Bir insan günlük ne kadar su içmelidir? Halk arasında su ile alakalı bilinen birçok yanlış bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de çok su içmek ile alakalıdır. Denilir ki bir insan çok fazla su içtiği zaman hızlı bir şekilde kilo verir. Şimdi buradaki çokluk miktarını önce netleştirmek lazım. Eğer normalde günde 1 litre su ile yetinen bir insan 2 litre su içtiğini söyleyerek çok su içtim diyorsa bunun her hangi bir zararı olmaz.

Ancak söz konusu şahıs günde zaten 2-3 litre su içiyorsa ve bunu 6-7 litreye çıkarıyorsa orada artık sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Zira her ne kadar su hayat kaynağı olsa da çok fazla tüketilmesi böbreklere zarar vereceğinden dolayı kaçınmak gerekir.  Hatta çok fazla su içtiği için 2008 yılında bir kişinin öldüğü bile haberlere konu olmuştu. [1]

Su içmek zayıflatır

Eğer kararında su tüketirseniz bu hem metabolizmanızın düzgün çalışması adına hem de kilo sorunu yaşayanlarda toksinlerin hızlı bir şekilde dışarıya atılması konusunda yarımdımcı olacaktır. Araştırmalar normal bir bireyin günde 2-3 litre arasında su tüketmesinin normal olduğunu söylüyor. Fakat her konuda olduğu gibi zayıflama uğruna çok fazla su tüketen insanlar dünyanın her yerinde olacağından bu konuda uyarmak istiyoruz.

Hatta uzmanlar zayıflamak isteyenler için yemeklerden 20-30 dakika önce içilecek olan suyun az besin tüketilmesine ve dolayısıyla da kilo alınmaması yönünde zayıflamaya olumlu bir katkı sağlayacağınnı belirtiyorlar. [2]

Spor yapmayı ihmal etmeyin!

Eğer kilo vermeyi kafanıza koymuşsanız öncelikle beslenme alışkanlığınızı baştan sona değiştirmeniz gerekiyor. Öncelikle şimdiye kadar düzenli olarak yediğiniz yağlı yiyecekleri, karbonhidralı gıdaları, asitli içecekleri bir kenera bırakmalısınız. Elbette et tüketecek, yağ alacaksınız ancak bunun dozajına, miktarına özen göstermeniz gerekiyor. Ne olursa olsun günde en az 30 dakikalık bir yürüyüş size çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Eğer sürekli dışarıda yemek yiyen biriyseniz yeşillik ağırlıklı gıdaları, içecek olarak su ya da doğal meyve suları tercih edilebilir. Evinizde yemek yemeyi tercih edenlerdenseniz o zaman porsiyonları azaltmaya başlamanız gerekiyor. Şunu yiyin ya da bundan uzak durun demiyorum. İsterseniz kola bile içebilirsiniz fakat bunu dediğim gibi limitlemeniz gerekiyor.

Her gün kola içilmez ya da her gün tatlı yenilmez. Haftada 1 defa kola içebilir, tatlı yiyebilir ya da kebab partisi verebilirsiniz. Fakat bunu abartmadan, mideyi tam doldurmadan bitirmeniz gerkiyor. Eğer asitli içecekleri içmezseniz elbette daha sağlıklı olacaktır fakat bu konuda tercih elbette size kalmıştır.

Kaynaklar:

  1. hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/fazla-su-icmenin-zararlari-da-var-28215000
  2. trthaber.com/haber/saglik/suyun-faydasi-ve-zararlari-128326.html
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Maden Suyu Zayıflatır mı?

Maden Suyu Zayıflatır mı?

0
0
31 Ocak, 04:17